Ministerstvo zdravotnictví ve Velké Británii vydalo v roce 2022 stanovisko, ve kterém podporuje odvykání kouření cigaret a vapování

Stanovisko je založeno na vědeckých důkazech, které ukazují, že odvykání kouření má významný pozitivní dopad na zdraví.

Ministerstvo zdravotnictví (Department of Health and Social Care) uvádí, že kouření cigaret je hlavní příčinou předčasných úmrtí ve Velké Británii. Každoročně zemře kvůli kouření více než 100.000 lidí. Kouření způsobuje řadu zdravotních problémů, včetně rakoviny, srdečních onemocnění, mrtvice a chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN).

Ministerstvo zdravotnictví také uvádí, že vapování je zdravější alternativou k kouření cigaret. Vapování neobsahuje tabák, který je hlavní příčinou zdravotních problémů způsobených kouřením. Vapování však není bez rizika a může obsahovat škodlivé látky, jako jsou glycerin a nikotin.

Ministerstvo zdravotnictví v rámci svého stanoviska vyzývá lidi, aby se pokusili přestat kouřit. Nabízí také řadu služeb na podporu odvykání kouření, včetně poradenství, léků a skupinové terapie.

Zde jsou konkrétní kroky, které Ministerstvo zdravotnictví podniká k podpoře odvykání kouření:

  • Nabízí bezplatné poradenství a podporu lidem, kteří se snaží přestat kouřit.
  • Financuje výzkum v oblasti odvykání kouření.
  • Podporuje kampaně na zvýšení povědomí o rizicích kouření.
  • Reguluje prodej tabákových výrobků a elektronických cigaret.

Ministerstvo zdravotnictví se domnívá, že tyto kroky pomohou snížit počet lidí, kteří kouří, a zlepšit zdraví obyvatelstva ve Velké Británii.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *